Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Бабинська громада» (код ЄДРПОУ: 04370024) був реорганізований і увійшов до складу Новокалинівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
Бабинська громада

припинила діяльність, увійшла до складу Новокалинівської громади

Проект рішення Бабинської сільської ради "Про встановлення місцевих податків та зборів на 2019 рік"

Україна

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

БАБИНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

81455 вул. Шевченка,4  с. Бабина, тел. 41- 616

e-mail: babuna_otg@ukr.net

________________________________________________________________

____________ СЕСІЯ  VІІ  СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ                                                                ПРОЕКТ

 

від  ______________ 2018 року №_____                                                             с. Бабина

 

Про встановлення місцевих податків 

та зборів на 2019 рік

 

Керуючись ст. 7, 10, 12, 267, 268, 288 Податкового кодексу України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бабинська сільська рада,

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Встановити на 2019 рік на території Бабинської сільської ради такі податки і збори:

1.1. Транспортний податок.

1.2. Орендна плата за використання земельних ділянок.

1.3. Єдиний податок.

1.4. Туристичний збір.

 

 2. Затвердити:

2.1. Положення про транспортний податок (додаток 1).

2.2. Положення про нарахування орендної плати за використанням земельних ділянок (додаток 2).

2.3. Положення про механізм справляння  та порядок  сплати  єдиного податку (додаток 3).

2.4. Положення про туристичний збір (додаток 4).

3. Визначити що ставки і пільги із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів  від 24.05.2017р. №483 встановлюються окремими рішеннями.

 4. Всі питання неврегульовані цим рішенням регулюються відповідно до норм Податкового кодексу України та діючого законодавства України.

5. Доручити секретарю сільської ради Волинець О.В. забезпечити направлення копії цього рішення до Самбірської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області та забезпечити оприлюднення цього рішення на офіційному веб-сайті селищної ради.

6. Дане рішення набуває чинності з 1 січня 2019 року.

7. Рішення від 11 липня 2017 року №8 «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2018 рік» та рішення від 09 лютого 2018 року №26 «Про внесення доповнень до рішення Бабинської сільської ради від 11 липня 2017р. №8 «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2018 рік» визнати такими, що втрачають чинність з 1 січня 2019 року.

8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію сільської ради з питань  фінансів та планування бюджету.

 

   

           Сільський голова                                               Світлана Несторяк

  Додаток № 1  до рішення

                                                                  Бабинської сільської  ради

від                            2018 року №                                   

 

 

Положення про транспортний податок

 

1. Платники податку

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2  статті 267 Податкового кодексу є об’єктами оподаткування.

2.  Об’єкт оподаткування

 Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального";

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

3. База оподаткування

Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу.

4. Ставка податку

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу

5. Податковий період

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

6. Порядок обчислення та сплати податку

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового періоду .

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

 У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

 За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

 У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.

7. Порядок сплати податку

Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

8. Строки сплати податку

Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

9.Відповідальність.

  9.1. Платники  зазначені у розділі 1  цього  положення несуть відповідальність за неподання, несвоєчасне подання  декларації за формою, встановленої   у порядку передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, у відповідності  до даного Кодексу.

9.2.Контроль  за правильність обчислення, своєчасність подання декларацій, повноту  і своєчасність сплати  до місцевого бюджету транспортного податку  здійснюється органами державної податкової служби  за місцем реєстрації платника податку.

 

 

     Секретар сільської ради                                                               О.В.Волинець

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Додаток № 2  до рішення

                                                                  Бабинської сільської  ради

                                                                     від                           року №

 

Положення

про нарахування орендної плати за використання земельних ділянок

 

 

1. Загальні положення

1.1.Положення про механізм справляння  та порядок сплати орендної плати за використання земельних ділянок ( далі Положення) розробленого на підставі Податкового кодексу України .

1.2.Це  Положення є обов’язковим для виконання орендарям земельних ділянок на території  Бабинської сільської ради.

2. Платники орендної плати за землю

2.1. Платників орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (далі – орендна плата) визначено пунктом 288.2 статті 288 Податкового кодексу України.

 

2. Об’єкти оподаткування орендною платою

2.1. Об’єкти оподаткування орендною платою визначено пунктом 288.3 статті 288 Податкового кодексу України.

3. База оподаткування:

3.1. Базу оподаткування орендною платою визначено пунктом 288.4 статті 288 Податкового кодексу України.

4. Ставки/розмір орендної плати:

Встановити ставки орендної плати на території Бабинської сільської ради  3 01.01.2019 року відповідно до Податкового кодексу України.

4.1 Розмір орендної плати, відповідно до пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України, з 01.01.2019 року встановлюється у розмірі:

4.1.1 Для комерційного використання в залежності від площі земельної ділянки, а саме:

- за земельні ділянки площею до 100 кв.м. включно - у розмірі 5% від їх нормативної грошової оцінки;

- за земельні ділянки площею від 100 кв.м. до 500 кв.м. включно - у розмірі 4% від їх нормативної грошової оцінки;

- за земельні ділянки площею від 500 і більше  - у розмірі 3% від їх нормативної грошової оцінки;

 

4.1.2 Для сільськогосподарських угідь, які надані в оренду сільськогосподарським  товаровиробникам встановлюється у розмірі 5 % від нормативної грошової оцінки.

 

4.1.3 Для земель загального користування – у розмірі 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки.

 

4.1.4 Для сільськогосподарських угідь – у розмірі 0,5 відсотка їх нормативної грошової оцінки

 

4.1.5 Для земельних ділянок, зайнятих житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів, громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражно – будівенльними садовими і дачними будинками фізичних осіб в розмірі 3% від ставки земельного податку на відповідній території.

 

4.1.6 Для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, - у розмірі 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Львівській області.

 

5. Порядок обчислення:

 Порядок обчислення орендної плати визначено пунктом 288.7 статті 288 Податкового кодексу України.

7. Податковий період

Податковий період для плати за землю визначено статтею 285 Податкового кодексу України.

8. Строк та порядок сплати плати за землю

Строк та порядок сплати плати за землю визначено статтею 287 Податкового кодексу України.

9. Строк та порядок подання звітності з плати за землю

 Строк та порядок подання звітності з плати за землю визначені пунктами 286.2 – 286.4 статті 286 Податкового кодексу України.

 

 

     Секретар сільської ради                                                                                            О.В.Волинець

 

 

 

 

                           

       Додаток № 3  до рішення

                                                                  Бабинської сільської  ради

                                                                     Від                   2018 року №

 

Положення

Про механізм справляння  та порядок  сплати  єдиного податку

 

 1. Загальні положення

 1. Положення про механізм справляння та порядок сплати єдиного податку (далі – Положення) розроблено на підставі Податкового кодексу України.
 2. Це Положення є обов’язковим  для виконання  платниками єдиного податку  на території Бабинської сільської ради  Самбірського району Львівської області.

Розділ 2. Механізмсправляння та порядок сплати єдиного податку.

2.1. Платниками єдиного податку є фізичні особи-підприємці, які  застосовують

        Спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та поділяються  на            

        такі групи:

 • перша група- перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.

 

 • друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
 • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
 • обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень. Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;
 • третя група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень;

- четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

2.2. Об'єкт оподаткування: вид підприємницької діяльності.

2.3. База оподаткування:

- для фізичних осіб – підприємницька діяльність;

- для юридичних осіб-дохід.

2.4. Ставки єдиного податку : ставки єдиного податкудля платниківпершої, другої груп встановлюєтьсяу відсотках (фіксованіставки) до розміру мінімальної заробітноїплати, встановленої закономна 1 січняподаткового (звітного) року (далі у цій главі – мінімальна заробітна плата).

- для першої групи платників єдиного податку – 10 відсотківрозмірумінімальноїзаробітної плати;

- для другої групи платників єдиного податку – 20 відсотків розмірумінімальноїзаробітної плати.

Податковий (звітний) період: календарний рік.

Відсоткова ставка єдиного податкудля платників третьої групи встановлюється в розмірі:

 • 2 % доходу- у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим кодексом;
 • 4% доходу – у разі  включення податку на додану вартість  до складу єдиного податку.
 •  
 • для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім  ріллі, сіножатей  і пасовищ, розташованих у гірських зонах і тих , що перебувають у власності  сільськогосподарських  товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні)  та переробці продукції рослинництва на  закритому грунті або надані їм у  користування, у тому числі  на умовах оренди)-0,45;
 • для земель водного  фонду – 1,35.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої і четвертої груп єкалендарний квартал.

2.5.Порядок нарахування та строкисплати єдиного податку.

Нарахування та сплата єдиного податкуздійснюється за місцемподаткової адреси та місцемрозташування земельної ділянки у відповідностідо чинногозаконодавства та вимог Податковогокодексу України.

 

     Секретар сільської ради                                                                             О.В.Волинець

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Додаток № 4  до рішення

                                                                  Бабинської сільської  ради

                                                                     Від 11липня 2017 року  року № 8

 

Положення

про туристичний збір

1.Загальні положення

1.1. Положення про механізм справляння та порядок сплати туристичного збору (далі Положення) розроблено на підставі Податкового кодексу України.

1.2. Це положення є обов’язковим для виконання платникам туристичного збору на території Бабинської сільської ради.

2. Платники туристичного збору

 

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства визначені п. п. 268.2.1 п. 268.1 ст. 268 Податкового кодексу України.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи визначені п. п. 268.2.2 п. 268.2 ст. 268 Податкового кодексу України.

3. Ставка збору

3.1. Ставка туристичного збору з 01.01.2018р. встановлюється у розмірі 1 відсотка до бази  справляння збору, визначеної п. п. 268.4 ст. 268 Податкового кодексу України.

4. База справляння туристичного збору

 

4.1. База справляння туристичного збору визначається у відповідності до п. 268.4 ст. 268 Податкового Кодексу України.

 

5. Податкові агенти

 

5.1. Податкові агенти справляння туристичного збору визначаються у відповідності до п. 268.5 ст. 268 Податкового кодексу України.

 

6. Особливості справляння збору

6.1. Податкові агенти справляють збір у відповідності до п. 268.6 ст. 268 Податкового кодексу України.

7. Порядок сплати збору

7.1. Порядок сплати туристичного збору визначений у відповідності до п. 268.7 ст. 268 Податкового кодексу України.»

                                      

 

Секретар сільської ради                                                                    Оксана Волинець

 

 

Веб-сайти для громад України - GROMADA.ORG.UA Веб-сайти для районних державних адміністрацій України - RDA.ORG.UA Веб-сайти для районних рад України - RAYRADA.ORG.UA Веб-сайти для відділів освіти та освітніх закладів - OSV.ORG.UA Розробка офіційних сайтів державним організаціям


офіційні сайти «під ключ»
для органів державної влади

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua